Jacla Holding ApS
CVR 41 47 01 27 · Aabenraa · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Jacla Holding ApS har CVR-nummer 41470127. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gl Oksevej 12, 6200 Aabenraa. Stiftet: 26. juni 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -20.684 kr., årets resultat 1.326.894 kr., egenkapital 5.144.014 kr., aktiver i alt 5.144.238 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.326.894 kr. er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jacla Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gl Oksevej 12, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Telefon
- 60224430
- Marco.r.schmidt@gmail.com
- Stiftet
- 26 Jun 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41470127 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gl Oksevej 12, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
25,8%
▼ 34,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-44,4%
▼ 44,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.684 | -7.091 | -510 | -2.241 | -7.033 |
| Resultat før skat | 1.317.394 | 2.384.824 | -42.916 | 1.592.250 | -7.038 |
| Årets resultat | 1.326.894 | 2.384.824 | -42.916 | 1.592.250 | -7.038 |
| Egenkapital | 5.144.014 | 3.967.120 | 1.582.296 | 1.625.212 | 32.962 |
| Aktiver i alt | 5.144.238 | 3.979.659 | 2.671.903 | 2.671.898 | 46.744 |
| Omsætningsaktiver | 59.500 | 10.223 | 5 | 0 | 744 |
| Kortfristet gæld | — | 0 | 17.581 | 15.892 | 13.782 |
| Gæld i alt | 224 | 12.539 | 1.089.607 | 1.046.686 | 13.782 |
| Soliditetsgrad | 100% | 99.7% | 59.2% | 60.8% | 70.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Marco Johannsen Siden 1 Jul 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Marco Johannsen Siden 1 Jul 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1Jacla Holding ApS
P-nr. 1025973018
Gl Oksevej 12, 6200 Aabenraa
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -34.940 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -42.916 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -42.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -7.038 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jacla Holding ApS (CVR 41470127)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.