Øvre Dæk ApS
CVR 41 48 30 40 · Farum · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Øvre Dæk ApS har CVR-nummer 41483040. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Søvej 5A, 3520 Farum. Stiftet: 1. juli 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -103.759 kr., årets resultat -103.759 kr., egenkapital -2.144.013 kr., aktiver i alt 1.000.262 kr. Soliditetsgraden på -214,3 % er lavere end hos 92 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -103.759 kr. er lavere end hos 75 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Øvre Dæk ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Søvej 5A, 3520 Farum
- Kommune
- FURESØ
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 20202554
- flemmingoppfeldt@hotmail.com
- Stiftet
- 1 Jul 2020
- Selskabskapital
- 1.190.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i helt eller delvist ejede datterselskaber samt drive virksomhed med udlejning m.v. af fast ejendom samt hermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-10-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41483040 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søvej 5A, 3520 Farum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-214,3%
▼ 11,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
52,1%
▲ 52,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -103.759 | -216.840 | 37.765 | 87.420 | — |
| Resultat før skat | -103.759 | -216.840 | -94.439 | -2.707.135 | — |
| Årets resultat | -103.759 | -216.840 | -94.439 | -2.707.135 | — |
| Egenkapital | -2.144.013 | -2.040.254 | -1.823.414 | -1.728.975 | 978.160 |
| Aktiver i alt | 1.000.262 | 1.004.021 | 961.925 | 1.503.539 | 3.439.942 |
| Omsætningsaktiver | 61.917 | 65.676 | 23.580 | 615.194 | 2.294.087 |
| Kortfristet gæld | 3.144.275 | 3.044.275 | 2.785.339 | 3.232.514 | 2.461.782 |
| Gæld i alt | 3.144.275 | 3.044.275 | 2.785.339 | 3.232.514 | 2.461.782 |
| Soliditetsgrad | -214.3% | -203.2% | -189.6% | -115% | 28.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Flemming Birger Oppfeldt Siden 1 Jul 202090% Ejer
Ledelse
1-
Flemming Birger Oppfeldt Siden 15 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1Øvre Dæk ApS
P-nr. 1025989593
Søvej 5A, 3520 Farum
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -216.840 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -94.438 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.707.135 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -211.840 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Øvre Dæk ApS (CVR 41483040)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.