Lemvig & Norby Invest ApS
CVR 41 57 03 77 · Frederiksværk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
Lemvig & Norby Invest ApS har CVR-nummer 41570377. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Arresødalvej 2, 1., 3300 Frederiksværk. Stiftet: 5. august 2020. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (regnskabsår 2023): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -635 kr., årets resultat 38.823 kr., egenkapital 198.760 kr., aktiver i alt 269.538 kr. Soliditetsgraden på 73,7 % er lavere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 38.823 kr. er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lemvig & Norby Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Arresødalvej 2, 1., 3300 Frederiksværk
- Kommune
- HALSNÆS
- kontakt@ln-invest.com
- Hjemmeside
- www.ln-invest.com
- Stiftet
- 5 Aug 2020
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-08-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41570377 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Arresødalvej 2, 1., 3300 Frederiksværk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,5%
▲ 21,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,04
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
73,7%
▼ 6,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.187,8%
▲ 1.187,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | -635 | -3.190 | -5.044 |
| Resultat før skat | 29.120 | -3.882 | 122.762 |
| Årets resultat | 38.823 | -3.569 | 123.506 |
| Egenkapital | 198.760 | 159.937 | 163.506 |
| Aktiver i alt | 269.538 | 200.093 | 168.656 |
| Omsætningsaktiver | 73.691 | 32.607 | 744 |
| Kortfristet gæld | 70.778 | 40.156 | 5.150 |
| Gæld i alt | 70.778 | 40.156 | 5.150 |
| Soliditetsgrad | 73.7% | 79.9% | 96.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lill Lemvig Andersen Siden 27 Jun 2021100% Ejer
Produktionsenheder
1Lemvig & Norby Invest ApS
P-nr. 1026102150
Arresødalvej 2, 1., 3300 Frederiksværk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | 60.979 DKK | 13.398 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.687 DKK | 352 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 156.316 DKK | 34.386 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lemvig & Norby Invest ApS (CVR 41570377)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms