Jonas Clemmensen Holding ApS
CVR 41 65 42 87 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Jonas Clemmensen Holding ApS har CVR-nummer 41654287. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mindestenvej 2A, st., 7400 Herning. Stiftet: 4. september 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.057 kr., årets resultat 529.798 kr., egenkapital 690.574 kr., aktiver i alt 693.576 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 529.798 kr. er højere end hos 75 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jonas Clemmensen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mindestenvej 2A, st., 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 4 Sep 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-09-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41654287 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mindestenvej 2A, st., 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
76,7%
▼ 7,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
217,71
▲ 214,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▲ 25,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
177,4%
▲ 177,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.057 | -3.750 | -3.000 | 0 | — |
| Resultat før skat | 528.456 | 190.117 | -3.337 | — | — |
| Årets resultat | 529.798 | 190.953 | -2.677 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 690.574 | 228.276 | 37.323 | 40.000 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 693.576 | 306.100 | 45.148 | 44.488 | 41.056 |
| Omsætningsaktiver | 653.576 | 266.100 | 5.148 | 4.488 | 1.056 |
| Kortfristet gæld | 3.002 | 77.824 | 7.825 | 4.488 | 1.056 |
| Gæld i alt | 3.002 | 77.824 | 7.825 | 4.488 | 1.056 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 74.6% | 82.7% | 89.9% | 97.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jonas Clemmensen Siden 4 Sep 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Jonas Clemmensen Siden 4 Sep 2020Direktør
Produktionsenheder
1Jonas Clemmensen Holding ApS
P-nr. 1026233034
Mindestenvej 2A, st., 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 717.849 DKK | 157.916 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 290.358 DKK | 63.866 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 15.636 DKK | 3.432 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 4.838 DKK | 1.056 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jonas Clemmensen Holding ApS (CVR 41654287)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.