MoBach Holding ApS
CVR 41 70 25 40 · Slagelse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MoBach Holding ApS har CVR-nummer 41702540. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Liselundvej 14C, 1. th, 4200 Slagelse. Stiftet: 23. september 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.031 kr., årets resultat -7.255 kr., egenkapital 33.010 kr., aktiver i alt 130.517 kr. Soliditetsgraden på 25,3 % er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.255 kr. er lavere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MoBach Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Liselundvej 14C, 1. th, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Telefon
- 22778382
- Stiftet
- 23 Sep 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-09-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41702540 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Liselundvej 14C, 1. th, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-22,0%
▼ 87,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,77
▼ 2,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
25,3%
▼ 46,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-106,0%
▼ 106,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.031 | -4.716 | 0 | -3.757 | -6.282 |
| Resultat før skat | -7.255 | 120.284 | 298.862 | 257.691 | — |
| Årets resultat | -7.255 | 120.284 | 298.862 | 257.691 | -6.372 |
| Egenkapital | 33.010 | 183.265 | 357.981 | 176.919 | 33.628 |
| Aktiver i alt | 130.517 | 256.517 | 366.074 | 182.791 | 38.228 |
| Omsætningsaktiver | 75.517 | 221.517 | 331.074 | 147.791 | 3.228 |
| Kortfristet gæld | 97.507 | 73.252 | 8.093 | 5.872 | 4.600 |
| Gæld i alt | 97.507 | 73.252 | 8.093 | 5.872 | 4.600 |
| Soliditetsgrad | 25.3% | 71.4% | 97.8% | 96.8% | 88% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Morten Bach Siden 23 Sep 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Bach Siden 23 Sep 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1MoBach Holding ApS
P-nr. 1026293045
Liselundvej 14C, 1. th, 4200 Slagelse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.716 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 101 DKK | 22 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.590 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MoBach Holding ApS (CVR 41702540)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.