Zink Malmberg Holding ApS
CVR 41 75 97 12 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Zink Malmberg Holding ApS har CVR-nummer 41759712. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Andkærvej 19, 7100 Vejle. Stiftet: 8. oktober 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -60 kr., årets resultat 862.730 kr., egenkapital 2.745.155 kr., aktiver i alt 4.139.744 kr. Soliditetsgraden på 66,3 % er lavere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 862.730 kr. er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Zink Malmberg Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Andkærvej 19, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 50424665
- Stiftet
- 8 Oct 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og andre lignende investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-10-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41759712 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845002B546395946149
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Andkærvej 19, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,4%
▼ 15,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,29
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,3%
▼ 3,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-8,3%
▼ 8,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -60 | -77 | -969 | -3.338 | -2.800 |
| Resultat før skat | 862.730 | 1.025.626 | 501.208 | 506.979 | 405.365 |
| Årets resultat | 862.730 | 941.327 | 477.206 | 502.727 | 405.365 |
| Egenkapital | 2.745.155 | 2.012.425 | 1.193.098 | 833.692 | 445.365 |
| Aktiver i alt | 4.139.744 | 2.892.198 | 1.953.115 | 1.094.871 | 721.565 |
| Omsætningsaktiver | 3.187.879 | 2.236.179 | 1.521.034 | 516.761 | 272.429 |
| Kortfristet gæld | 1.394.589 | 879.773 | 760.017 | 261.179 | 276.200 |
| Gæld i alt | 1.394.589 | 879.773 | 760.017 | 261.179 | 276.200 |
| Soliditetsgrad | 66.3% | 69.6% | 61.1% | 76.1% | 61.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Zink Mortensen Siden 8 Oct 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Zink Mortensen Siden 8 Oct 2020Direktør
Produktionsenheder
1Zink Malmberg Holding ApS
P-nr. 1026363949
Andkærvej 19, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.211.026 DKK | 266.025 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 648.126 DKK | 142.582 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 628.176 DKK | 138.182 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 540.281 DKK | 118.844 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Zink Malmberg Holding ApS (CVR 41759712)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver lignende.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.