NB&R ApS
CVR 41 79 28 25 · Randers C · Specialiserede anlægsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
NB&R ApS har CVR-nummer 41792825. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Specialiserede anlægsaktiviteter (branchekode 435000). Adresse: Snaregade 6, 8900 Randers C. Stiftet: 13. oktober 2020. Status: under konkurs. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste 3.027.674 kr., årets resultat 775.900 kr., egenkapital -418.326 kr., aktiver i alt 853.171 kr. Soliditetsgraden på -49,0 % er lavere end hos 96 % af de 143 virksomheder i branchen «Specialiserede anlægsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 775.900 kr. er højere end hos 79 % af de 143 virksomheder i branchen «Specialiserede anlægsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 144 % fra regnskabsår 2023 til 2024. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NB&R ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Specialiserede anlægsaktiviteter (435000)
- Adresse
- Snaregade 6, 8900 Randers C
- Kommune
- RANDERS
- Antal ansatte
- 8
- Stiftet
- 13 Oct 2020
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed indenfor byggeri og anlæg
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-10-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41792825 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Snaregade 6, 8900 Randers C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,63
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-49,0%
▲ 305,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
164,9%
▲ 164,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
143 virksomheder i «Specialiserede anlægsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.027.674 | 1.241.382 | 3.363.622 | 73.956 |
| Resultat før skat | 775.900 | -1.194.685 | -35.536 | -4.005 |
| Årets resultat | 775.900 | -1.194.685 | -35.536 | -4.005 |
| Egenkapital | -418.326 | -1.194.226 | 459 | 35.995 |
| Aktiver i alt | 853.171 | 336.520 | 742.570 | 198.661 |
| Omsætningsaktiver | 802.941 | 236.060 | 591.880 | 198.661 |
| Kortfristet gæld | 1.271.497 | 1.530.746 | 742.111 | 162.666 |
| Gæld i alt | 1.271.497 | 1.530.746 | 742.111 | 162.666 |
| Soliditetsgrad | -49% | -354.9% | 0.1% | 18.1% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
StebArk ApS Siden 27 Sep 2021100% Ejer
Produktionsenheder
1NB&R ApS
P-nr. 1026403304
Snaregade 6, 8900 Randers C
Specialiserede anlægsaktiviteter (435000)
👥 8 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.005 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NB&R ApS (CVR 41792825)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anlægsaktiviteter, anlæg, specialiserede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms