Lion Studio ApS
CVR 41 79 46 82 · Virum · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Lion Studio ApS har CVR-nummer 41794682. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Malmmosevej 133, 2830 Virum. Stiftet: 27. oktober 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 203.774 kr., årets resultat -2.844 kr., egenkapital -14.275 kr., aktiver i alt 112.811 kr. Soliditetsgraden på -12,7 % er lavere end hos 88 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.844 kr. er lavere end hos 71 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 33 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lion Studio ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Malmmosevej 133, 2830 Virum
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 27 Oct 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- design og handel med bolig interiør
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-10-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41794682 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Malmmosevej 133, 2830 Virum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,89
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-12,7%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
88,9%
▲ 88,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | 203.774 | 306.168 | 181.379 | — | 0 |
| Resultat før skat | -2.844 | -25.696 | -23.010 | 0 | 0 |
| Årets resultat | -2.844 | -25.696 | -23.010 | 0 | 0 |
| Egenkapital | -14.275 | -11.431 | 14.265 | 0 | 0 |
| Aktiver i alt | 112.811 | 95.357 | 104.692 | 0 | 0 |
| Omsætningsaktiver | 112.811 | 95.357 | 75.150 | 0 | 0 |
| Kortfristet gæld | 127.086 | 106.788 | 90.427 | 0 | 0 |
| Gæld i alt | 127.086 | 106.788 | 90.427 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | -12.7% | -12% | 13.6% | — | — |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mads Woldsen Siden 27 Oct 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Mads Woldsen Siden 27 Oct 2020Direktør
Produktionsenheder
1Lion Studio ApS
P-nr. 1026405447
Malmmosevej 133, 2830 Virum
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -25.697 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.020 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | — | — | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lion Studio ApS (CVR 41794682)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver interiør, bolig, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.