WeKomply TopCo ApS
CVR 41 80 46 61 · København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
WeKomply TopCo ApS har CVR-nummer 41804661. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Indiakaj 1, st., 2100 København Ø. Stiftet: 30. oktober 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -35.000 kr., årets resultat -24.000 kr., egenkapital 263.955.000 kr., aktiver i alt 263.959.000 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -24.000 kr. er lavere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som WeKomply TopCo ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Indiakaj 1, st., 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 70265555
- Creditor@wekomply.com
- Stiftet
- 30 Oct 2020
- Selskabskapital
- 9.898.601 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre virksomheder samt al virksomhed, som har forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af formanden for bestyrelsen i forening med en direktør, eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening, eller af den samlede bestyrelse
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-09-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41804661 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Indiakaj 1, st., 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
18.998,75
▲ 13.725,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-180,0%
▼ 180,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -35.000 | -13.000 | -92.047 | -5.242 | -101.973 |
| Resultat før skat | -30.000 | 39.000 | -65.289 | -4.795 | -117.879 |
| Årets resultat | -24.000 | 30.000 | -26.789 | -3.739 | -91.941 |
| Egenkapital | 263.955.000 | 240.688.000 | 105.027.035 | 88.804.371 | 88.308.059 |
| Aktiver i alt | 263.959.000 | 240.698.000 | 106.366.571 | 91.450.773 | 91.772.971 |
| Omsætningsaktiver | 75.995.000 | 52.734.000 | 20.215.936 | 5.300.138 | 5.622.336 |
| Kortfristet gæld | 4.000 | 10.000 | 1.339.536 | 2.646.402 | 3.464.912 |
| Gæld i alt | 4.000 | 10.000 | 1.339.536 | 2.646.402 | 3.464.912 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 98.7% | 97.1% | 96.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
LBMF HOLDING ApS Siden 22 Mar 20245% Ejer
-
M33 HOLDING ApS Siden 22 Mar 20245% Ejer
-
VIA equity Fund IV K/S Siden 2 Jul 202650% Ejer
Ledelse
7-
Claus Thorsgaard Siden 20 May 2026Bestyrelsesmedlem
-
Peter Welling Farsinsen Siden 16 May 2025Bestyrelsesmedlem
-
Steen Halbye Siden 23 Dec 2022Formand
-
Lars Bong Mønsted Bruun Friis Siden 6 Nov 2020Direktør
-
Lars Bong Mønsted Bruun Friis Siden 27 Jan 2021Bestyrelsesmedlem
-
Peter Thorlund Haahr Siden 23 Dec 2022Bestyrelsesmedlem
-
Aleksander Lucas Møllgaard Siden 23 Jun 2023Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1WeKomply TopCo ApS
P-nr. 1026417631
Indiakaj 1, st., 2100 København Ø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.704.200 DKK | 594.924 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 10.385.422 DKK | 2.284.788 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 10.823.330 DKK | 2.381.126 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 13.721.385 DKK | 3.018.686 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: WeKomply TopCo ApS (CVR 41804661)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.