Mette Haarup Holding ApS
CVR 41 82 04 03 · Randers SV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mette Haarup Holding ApS har CVR-nummer 41820403. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gl. Stationsvej 9, 8940 Randers SV. Stiftet: 5. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.185 kr., årets resultat -4.185 kr., egenkapital 24.655 kr., aktiver i alt 70.155 kr. Soliditetsgraden på 35,1 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.185 kr. er lavere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mette Haarup Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gl. Stationsvej 9, 8940 Randers SV
- Kommune
- RANDERS
- mette@thorgruppen.com
- Stiftet
- 5 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- foretage investeringer i andre kapitalselskaber samt investeringer i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41820403 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gl. Stationsvej 9, 8940 Randers SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-17,0%
▼ 8,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,45
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
35,1%
▼ 6,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-62,5%
▼ 62,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.185 | -2.576 | -2.501 | -2.501 | -3.262 |
| Resultat før skat | -4.185 | -2.576 | -2.501 | -2.725 | -3.358 |
| Årets resultat | -4.185 | -2.576 | -2.501 | -2.725 | -3.358 |
| Egenkapital | 24.655 | 28.840 | 31.416 | 33.917 | 36.642 |
| Aktiver i alt | 70.155 | 69.340 | 71.916 | 71.917 | 39.642 |
| Omsætningsaktiver | 66.155 | 65.340 | 67.916 | — | — |
| Kortfristet gæld | 45.500 | 40.500 | 40.500 | 38.000 | 3.000 |
| Gæld i alt | 45.500 | 40.500 | 40.500 | 38.000 | 3.000 |
| Soliditetsgrad | 35.1% | 41.6% | 43.7% | 47.2% | 92.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mette Haarup Jespersen Siden 5 Nov 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Mette Haarup Jespersen Siden 5 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1Mette Haarup Holding ApS
P-nr. 1026437470
Gl. Stationsvej 9, 8940 Randers SV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.576 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.501 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.725 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.358 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mette Haarup Holding ApS (CVR 41820403)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.