IsoInvest ApS
CVR 41 83 34 24 · Vrå · Anden udlejning af boliger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
IsoInvest ApS har CVR-nummer 41833424. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udlejning af boliger (branchekode 682030). Adresse: Søndermarken 10, 9760 Vrå. Stiftet: 10. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 71.948 kr., årets resultat 12.531 kr., egenkapital -8.521 kr., aktiver i alt 686.187 kr. Soliditetsgraden på -1,2 % er lavere end hos 89 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 12.531 kr. er lavere end hos 61 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 325 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IsoInvest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Adresse
- Søndermarken 10, 9760 Vrå
- Kommune
- HJØRRING
- Stiftet
- 10 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udleje, samt køb og salg af ejendomme
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41833424 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søndermarken 10, 9760 Vrå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1,2%
▲ 1,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
137,0%
▲ 137,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
10551 virksomheder i «Anden udlejning af boliger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 71.948 | 16.944 | 2.895 | 21.142 | 29.736 |
| Resultat før skat | 20.048 | -39.446 | -43.042 | -5.250 | 14.571 |
| Årets resultat | 12.531 | -33.852 | -33.412 | -4.196 | 10.408 |
| Egenkapital | -8.521 | -21.052 | 12.800 | 46.212 | 50.408 |
| Aktiver i alt | 686.187 | 684.393 | 682.234 | 680.334 | 679.573 |
| Omsætningsaktiver | 12.100 | 19.617 | 14.023 | 8.689 | 6.211 |
| Kortfristet gæld | 694.708 | 705.445 | 669.434 | 634.122 | 629.165 |
| Gæld i alt | 694.708 | 705.445 | 669.434 | 634.122 | 629.165 |
| Soliditetsgrad | -1.2% | -3.1% | 1.9% | 6.8% | 7.4% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
2B HOLDING, VRÅ ApS Siden 10 Nov 202050% Ejer
-
MEK77 Holding ApS Siden 10 Nov 202050% Ejer
Ledelse
2-
Tobias Oliver Jørgensen Siden 10 Nov 2020Direktør
-
Jens Christian Mølbjerg Siden 10 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1IsoInvest ApS
P-nr. 1026453921
Søndermarken 10, 9760 Vrå
Anden udlejning af boliger (682030)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -35.728 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -39.608 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.533 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 34.168 DKK | 7.502 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: IsoInvest ApS (CVR 41833424)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udleje, ejendomme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.