Tove Irene Holding ApS
CVR 41 84 18 18 · Køge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tove Irene Holding ApS har CVR-nummer 41841818. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Søndre Badevej 6F, st. 1, 4600 Køge. Stiftet: 4. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -9.568 kr., årets resultat 95.031 kr., egenkapital 6.843.077 kr., aktiver i alt 6.927.125 kr. Soliditetsgraden på 98,8 % er højere end hos 75 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 95.031 kr. er højere end hos 56 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tove Irene Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Søndre Badevej 6F, st. 1, 4600 Køge
- Kommune
- KØGE
- Stiftet
- 4 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-12-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41841818 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søndre Badevej 6F, st. 1, 4600 Køge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,4%
▼ 6,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,04
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,8%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-81,8%
▼ 81,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.568 | -11.038 | -8.313 | -29.428 | -10.000 |
| Resultat før skat | 99.126 | 523.432 | 182.090 | -973.574 | 299.652 |
| Årets resultat | 95.031 | 523.432 | 181.053 | -973.574 | 301.900 |
| Egenkapital | 6.843.077 | 6.809.046 | 6.344.514 | 6.220.661 | 7.307.235 |
| Aktiver i alt | 6.927.125 | 6.877.465 | 6.395.215 | 6.323.986 | 7.381.132 |
| Omsætningsaktiver | 3.578 | 5.405 | 4.170 | 66.145 | 66.145 |
| Kortfristet gæld | 84.048 | 68.419 | 50.701 | 103.325 | 10.000 |
| Gæld i alt | 84.048 | 68.419 | 50.701 | 103.325 | 73.897 |
| Soliditetsgrad | 98.8% | 99% | 99.2% | 98.4% | 99% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Juul Nielsen Siden 1 Jul 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Juul Nielsen Siden 3 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
1Tove Irene Holding ApS
P-nr. 1026463943
Søndre Badevej 6F, st. 1, 4600 Køge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -16.483 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.313 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -973.574 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 278.246 DKK | 61.204 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tove Irene Holding ApS (CVR 41841818)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.