Heel Larsen Holding ApS
CVR 41 86 71 16 · Rødekro · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Heel Larsen Holding ApS har CVR-nummer 41867116. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ørslevvej 8, 6230 Rødekro. Stiftet: 15. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 90.129 kr., egenkapital 398.568 kr., aktiver i alt 422.068 kr. Soliditetsgraden på 94,4 % er højere end hos 59 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 90.129 kr. er højere end hos 55 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Heel Larsen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ørslevvej 8, 6230 Rødekro
- Kommune
- AABENRAA
- Stiftet
- 15 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- kapitalanbringelse, herunder aktier og anparter i drifts- og ejendomsselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41867116 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ørslevvej 8, 6230 Rødekro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
22,6%
▼ 6,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
94,4%
▲ 1,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,1%
▲ 0,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | -6.750 | -6.750 | -5.000 | -4.000 |
| Resultat før skat | 90.129 | 90.072 | 144.027 | 13.452 | 21.888 |
| Årets resultat | 90.129 | 90.072 | 144.027 | 13.452 | 21.888 |
| Egenkapital | 398.568 | 308.439 | 218.367 | 74.340 | 61.888 |
| Aktiver i alt | 422.068 | 331.939 | 235.117 | 84.340 | 65.888 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 23.500 | 23.500 | 16.750 | 10.000 | 4.000 |
| Gæld i alt | 23.500 | 23.500 | 16.750 | 10.000 | 4.000 |
| Soliditetsgrad | 94.4% | 92.9% | 92.9% | 88.1% | 93.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Michael Møllvang Heel Larsen Siden 15 Nov 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Møllvang Heel Larsen Siden 15 Nov 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1Heel Larsen Holding ApS
P-nr. 1026495136
Ørslevvej 8, 6230 Rødekro
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 58.157 DKK | 12.782 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 219.883 DKK | 48.356 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Heel Larsen Holding ApS (CVR 41867116)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver drifts, ejendomsselskaber, kapitalanbringelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.