J+L Fælles Holding ApS
CVR 41 86 92 67 · Hillerød · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
J+L Fælles Holding ApS har CVR-nummer 41869267. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Harløsevej 134, 3400 Hillerød. Stiftet: 6. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -2.194 kr., årets resultat -2.194 kr., egenkapital 21.581 kr., aktiver i alt 91.525 kr. Soliditetsgraden på 23,6 % er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.194 kr. er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som J+L Fælles Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Harløsevej 134, 3400 Hillerød
- Kommune
- HILLERØD
- Stiftet
- 6 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele samt dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41869267 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Harløsevej 134, 3400 Hillerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-10,2%
▲ 10,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,16
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
23,6%
▼ 2,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
54,8%
▲ 54,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.194 | -5.375 | -3.500 | -1.875 | -1.000 |
| Resultat før skat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | -2.194 | -4.850 | -18.500 | -1.875 | -1.000 |
| Egenkapital | 21.581 | 23.775 | 28.625 | 47.125 | 49.000 |
| Aktiver i alt | 91.525 | 91.525 | 91.000 | 91.000 | 91.000 |
| Omsætningsaktiver | 11.525 | 11.525 | 11.000 | 11.000 | 11.000 |
| Kortfristet gæld | 69.944 | 67.750 | 62.375 | 43.875 | 42.000 |
| Gæld i alt | 69.944 | 67.750 | 62.375 | 43.875 | 42.000 |
| Soliditetsgrad | 23.6% | 26% | 31.5% | 51.8% | 53.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mogens Michael Bech Siden 15 Jan 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Mogens Michael Bech Siden 6 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1J+L Fælles Holding ApS
P-nr. 1026497481
Harløsevej 134, 3400 Hillerød
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -16.800 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -22.150 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -11.875 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -2.600 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: J+L Fælles Holding ApS (CVR 41869267)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.