Safe Ears II ApS
CVR 41 89 00 29 · København V · Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Safe Ears II ApS har CVR-nummer 41890029. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n. (branchekode 329900). Adresse: Tøndergade 1, st., 1752 København V. Stiftet: 18. november 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -22.469 kr., årets resultat -210.000 kr., egenkapital 73.497 kr., aktiver i alt 107.447 kr. Soliditetsgraden på 68,4 % er højere end hos 70 % af de 158 virksomheder i branchen «Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -210.000 kr. er lavere end hos 85 % af de 158 virksomheder i branchen «Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Safe Ears II ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n. (329900)
- Adresse
- Tøndergade 1, st., 1752 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 18 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41890029 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tøndergade 1, st., 1752 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-285,7%
▼ 309,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,99
▲ 1,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,4%
▲ 10,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-405,7%
▼ 405,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
158 virksomheder i «Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -22.469 | 677.732 | 1.035.312 | 885.125 | 53.912 |
| Resultat før skat | -210.000 | 88.064 | 52.466 | 442.002 | -192.353 |
| Årets resultat | -210.000 | 68.704 | 32.539 | 389.411 | -192.353 |
| Egenkapital | 73.497 | 283.497 | 214.793 | 232.255 | -158.284 |
| Aktiver i alt | 107.447 | 493.069 | 545.948 | 675.581 | 628.180 |
| Omsætningsaktiver | 101.385 | 403.796 | 378.947 | 430.914 | 288.789 |
| Kortfristet gæld | 33.950 | 209.572 | 331.155 | 443.326 | 786.464 |
| Gæld i alt | 33.950 | 209.572 | 331.155 | 443.326 | 786.464 |
| Soliditetsgrad | 68.4% | 57.5% | 39.3% | 34.4% | -25.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Magnus Wetterslev Siden 1 Nov 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Magnus Wetterslev Siden 30 Mar 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1Safe Ears II ApS
P-nr. 1026521994
Tøndergade 1, st., 1752 København V
Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n. (329900)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 88.064 DKK | 19.360 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 77.263 DKK | 16.984 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 254.502 DKK | 55.990 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | — | — | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Safe Ears II ApS (CVR 41890029)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fremstillingsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.