Olesen 69 Holding ApS
CVR 41 90 52 47 · Tarm · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Olesen 69 Holding ApS har CVR-nummer 41905247. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Lindevej 5, 6880 Tarm. Stiftet: 30. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.350 kr., årets resultat 267.914 kr., egenkapital 3.225.620 kr., aktiver i alt 4.818.295 kr. Soliditetsgraden på 66,9 % er lavere end hos 73 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 267.914 kr. er højere end hos 63 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Olesen 69 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Lindevej 5, 6880 Tarm
- Kommune
- RINGKØBING-SKJERN
- steen@omask.dk
- Stiftet
- 30 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i andre erhvervsdrivende selskaber samt andet dermed forbunden virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af alle direktørerne i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-08-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41905247 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lindevej 5, 6880 Tarm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,3%
▲ 42,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,39
▲ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,9%
▲ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
126,8%
▲ 126,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.350 | -7.915 | -5.131 | -4.379 | -4.054 |
| Resultat før skat | 267.914 | -999.012 | 2.592.522 | 526.768 | 694.778 |
| Årets resultat | 267.914 | -999.012 | 2.592.522 | 526.768 | 694.778 |
| Egenkapital | 3.225.620 | 2.957.707 | 4.078.719 | 1.603.997 | 1.191.629 |
| Aktiver i alt | 4.818.295 | 4.470.209 | 5.990.860 | 1.766.332 | 1.499.528 |
| Omsætningsaktiver | 11.129 | 12.229 | 43.585 | 117.824 | 84.509 |
| Kortfristet gæld | 8.014 | 34.064 | 55.703 | 162.335 | 307.899 |
| Gæld i alt | 1.592.675 | 1.512.502 | 1.912.141 | 162.335 | 307.899 |
| Soliditetsgrad | 66.9% | 66.2% | 68.1% | 90.8% | 79.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steen Albert Olesen Siden 30 Nov 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Steen Albert Olesen Siden 30 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1Olesen 69 Holding ApS
P-nr. 1026540115
Lindevej 5, 6880 Tarm
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.427 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.551 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.721 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -10.063 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -1.316 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Olesen 69 Holding ApS (CVR 41905247)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erhvervsdrivende, forbunden.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.