DaPo Holding ApS
CVR 41 94 52 57 · København SV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
DaPo Holding ApS har CVR-nummer 41945257. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Peter Holms Vej 25, st. 3, 2450 København SV. Stiftet: 15. december 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -30.805 kr., egenkapital 540 kr., aktiver i alt 394.276 kr. Soliditetsgraden på 0,1 % er lavere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -30.805 kr. er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som DaPo Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Peter Holms Vej 25, st. 3, 2450 København SV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 15 Dec 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab, herunder eje anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-12-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41945257 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Peter Holms Vej 25, st. 3, 2450 København SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5.704,6%
▼ 5.700,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,85
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
0,1%
▼ 33,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-2.267,8%
▼ 2.267,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 0 | -3.806 | 0 | -4.500 |
| Resultat før skat | -30.805 | -1.301 | -3.806 | 0 | -4.500 |
| Årets resultat | -30.805 | -1.301 | -2.853 | 0 | -4.500 |
| Egenkapital | 540 | 31.346 | 32.647 | 35.500 | 35.500 |
| Aktiver i alt | 394.276 | 92.188 | 59.694 | 58.000 | 58.000 |
| Omsætningsaktiver | 336.276 | 34.188 | 1.694 | — | — |
| Kortfristet gæld | 393.736 | 60.842 | 27.047 | 22.500 | 22.500 |
| Gæld i alt | 393.736 | 60.842 | 27.047 | 22.500 | 22.500 |
| Soliditetsgrad | 0.1% | 34% | 54.7% | 61.2% | 61.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1DaPo Holding ApS
P-nr. 1026589084
Peter Holms Vej 25, st. 3, 2450 København SV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.400.503 DKK | 308.110 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 143.950 DKK | 31.658 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 3.249 DKK | 704 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.275 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DaPo Holding ApS (CVR 41945257)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.