PSV Holding af 2020 ApS
CVR 41 94 84 34 · Farum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
PSV Holding af 2020 ApS har CVR-nummer 41948434. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Korsbjerghave 30, 3520 Farum. Stiftet: 16. december 2020. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): årets resultat 212.986 kr., egenkapital 1.577.657 kr., aktiver i alt 1.686.998 kr. Soliditetsgraden på 93,5 % er højere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 212.986 kr. er højere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PSV Holding af 2020 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Korsbjerghave 30, 3520 Farum
- Kommune
- FURESØ
- Stiftet
- 16 Dec 2020
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele, investere i værdipapirer
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-12-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41948434 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Korsbjerghave 30, 3520 Farum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,5%
▼ 25,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,93
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,5%
▼ 6,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-62,9%
▼ 62,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 212.986 | 573.390 | 299.213 | 574.068 |
| Årets resultat | 212.986 | 573.390 | 299.213 | 574.068 |
| Egenkapital | 1.577.657 | 1.486.671 | 913.281 | 614.068 |
| Aktiver i alt | 1.686.998 | 1.494.671 | 921.281 | 622.068 |
| Omsætningsaktiver | 101.475 | 12.110 | — | — |
| Kortfristet gæld | 109.341 | 8.000 | 8.000 | 8.000 |
| Gæld i alt | 109.341 | 8.000 | 8.000 | 8.000 |
| Soliditetsgrad | 93.5% | 99.5% | 99.1% | 98.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Peter Søgaard Visti Siden 16 Dec 2020100% Ejer
Produktionsenheder
1PSV Holding af 2020 ApS
P-nr. 1026592948
Korsbjerghave 30, 3520 Farum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.695 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.028 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.636 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -8.226 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PSV Holding af 2020 ApS (CVR 41948434)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
19 Sep 2026UNDERTVANGSOPLØSNING → UNDERKONKURS
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms