JM Holding 2021 ApS
CVR 41 96 56 30 · Stenløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JM Holding 2021 ApS har CVR-nummer 41965630. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nørrekærvej 4, 3660 Stenløse. Stiftet: 18. december 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.817 kr., årets resultat -71.310 kr., egenkapital 123.158 kr., aktiver i alt 349.693 kr. Soliditetsgraden på 35,2 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -71.310 kr. er lavere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JM Holding 2021 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nørrekærvej 4, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- juniormadsen@yahoo.dk
- Stiftet
- 18 Dec 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være et holdingselskab som ejer anparter eller aktier i virksomheder inden for anlæg, produktion, handel og service, og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-12-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41965630 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nørrekærvej 4, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-57,9%
▼ 54,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,22
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
35,2%
▼ 11,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-770,6%
▼ 770,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -2.817 | -3.010 | -3.310 | -3.090 | -2.540 |
| Resultat før skat | -3.778 | -10.783 | -314.164 | -19.673 | 660.539 |
| Årets resultat | -71.310 | -8.191 | -260.131 | -21.916 | 515.206 |
| Egenkapital | 123.158 | 214.968 | 273.159 | 533.290 | 555.206 |
| Aktiver i alt | 349.693 | 460.715 | 443.755 | 692.216 | 702.944 |
| Omsætningsaktiver | 50.537 | 161.253 | 141.296 | 150.059 | 145.695 |
| Kortfristet gæld | 226.535 | 245.747 | 170.596 | 158.926 | 147.738 |
| Gæld i alt | 226.535 | 245.747 | 170.596 | 158.926 | 147.738 |
| Soliditetsgrad | 35.2% | 46.7% | 61.6% | 77% | 79% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Johnny Madsen Siden 18 Dec 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Johnny Madsen Siden 18 Dec 2020Direktør
Produktionsenheder
1JM Holding 2021 ApS
P-nr. 1026612531
Nørrekærvej 4, 3660 Stenløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.912 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -314.164 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.581 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 660.539 DKK | 145.310 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JM Holding 2021 ApS (CVR 41965630)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejer, anlæg.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.