LC HUNT Holding ApS
CVR 42 01 84 57 · Rødekro · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LC HUNT Holding ApS har CVR-nummer 42018457. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Pileparken 32, 6230 Rødekro. Stiftet: 21. december 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juni 2024 – 31. maj 2025): bruttofortjeneste -20.379 kr., årets resultat 665.782 kr., egenkapital 5.560.830 kr., aktiver i alt 5.715.826 kr. Soliditetsgraden på 97,3 % er højere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 665.782 kr. er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LC HUNT Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Pileparken 32, 6230 Rødekro
- Kommune
- AABENRAA
- Telefon
- 29916538
- Stiftet
- 21 Dec 2020
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab for datterselskaber og anden investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-12-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42018457 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 5493000CU6ZY01JAVE04
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Pileparken 32, 6230 Rødekro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,0%
▼ 1,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,99
▼ 3,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,3%
▲ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2,1%
▲ 2,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.379 | -20.114 | -21.206 | -16.509 |
| Resultat før skat | 672.821 | 703.702 | 886.416 | 1.464.333 |
| Årets resultat | 665.782 | 651.775 | 888.045 | 1.492.576 |
| Egenkapital | 5.560.830 | 5.017.048 | 4.483.073 | 3.709.429 |
| Aktiver i alt | 5.715.826 | 5.198.369 | 4.752.938 | 3.900.721 |
| Omsætningsaktiver | 617.738 | 1.335.227 | 623.116 | 1.212.691 |
| Kortfristet gæld | 154.996 | 181.321 | 269.865 | 191.292 |
| Gæld i alt | 154.996 | 181.321 | 269.865 | 191.292 |
| Soliditetsgrad | 97.3% | 96.5% | 94.3% | 95.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Lundberg Christensen Siden 21 Dec 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Lundberg Christensen Siden 21 Dec 2020Direktør
Produktionsenheder
1LC HUNT Holding ApS
P-nr. 1026677781
Pileparken 32, 6230 Rødekro
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 886.068 DKK | 194.862 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.186.611 DKK | 261.052 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 838.405 DKK | 184.448 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LC HUNT Holding ApS (CVR 42018457)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.