PM Holding 2021 ApS
CVR 42 03 10 11 · Veflinge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PM Holding 2021 ApS har CVR-nummer 42031011. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lindebjerg Have 31, 5474 Veflinge. Stiftet: 15. januar 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -7.397 kr., årets resultat 1.584 kr., egenkapital 33.924 kr., aktiver i alt 87.980 kr. Soliditetsgraden på 38,6 % er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.584 kr. er lavere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PM Holding 2021 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lindebjerg Have 31, 5474 Veflinge
- Kommune
- NORDFYNS
- Stiftet
- 15 Jan 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- kapitalandele i andre selskaber, formueforvaltning samt anden beslægtet virksomhed hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-01-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42031011 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lindebjerg Have 31, 5474 Veflinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,7%
▼ 6,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,46
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
38,6%
▼ 0,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-55,7%
▼ 55,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.397 | -6.855 | -5.843 | -9.562 |
| Resultat før skat | 1.584 | 3.578 | -27.832 | 16.594 |
| Årets resultat | 1.584 | 3.578 | -27.832 | 16.594 |
| Egenkapital | 33.924 | 32.340 | 28.762 | 56.594 |
| Aktiver i alt | 87.980 | 81.850 | 69.555 | 97.194 |
| Omsætningsaktiver | 24.645 | 28.721 | 27.957 | 32.400 |
| Kortfristet gæld | 54.056 | 49.510 | 40.793 | 40.600 |
| Gæld i alt | 54.056 | 49.510 | 40.793 | 40.600 |
| Soliditetsgrad | 38.6% | 39.5% | 41.4% | 58.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Palle Madsen Siden 15 Jan 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Palle Madsen Siden 15 Jan 2021Direktør
Produktionsenheder
1PM Holding 2021 ApS
P-nr. 1026691229
Lindebjerg Have 31, 5474 Veflinge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.050 DKK | 1.100 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -23.241 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -22.139 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PM Holding 2021 ApS (CVR 42031011)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.