ANET ApS
CVR 42 03 88 57 · Aars · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ANET ApS har CVR-nummer 42038857. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Stenildhøjdalen 13, 9600 Aars. Stiftet: 19. december 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste -25.420 kr., årets resultat 42.462 kr., egenkapital 796.348 kr., aktiver i alt 825.228 kr. Soliditetsgraden på 96,5 % er højere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 42.462 kr. er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ANET ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Stenildhøjdalen 13, 9600 Aars
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Telefon
- 28410284
- anders1993@me.com
- Stiftet
- 19 Dec 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt forhold, der naturligt står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-12-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42038857 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stenildhøjdalen 13, 9600 Aars
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,3%
▲ 35,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
28,57
▲ 24,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,5%
▲ 15,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
118,9%
▲ 118,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 0 | — |
| Bruttoresultat | -25.420 | -201.924 | -160.502 | -7.224 | -7.670 |
| Resultat før skat | 42.462 | -225.140 | 954.302 | -7.262 | -8.015 |
| Årets resultat | 42.462 | -225.140 | 954.302 | -7.262 | -8.015 |
| Egenkapital | 796.348 | 753.886 | 979.026 | 24.723 | 31.985 |
| Aktiver i alt | 825.228 | 930.725 | 1.109.587 | 29.969 | 37.315 |
| Omsætningsaktiver | 825.053 | 783.883 | 918.745 | 29.794 | 37.140 |
| Kortfristet gæld | 28.880 | 176.839 | 130.561 | 5.246 | 5.330 |
| Gæld i alt | 28.880 | 176.839 | 130.561 | 5.246 | 5.330 |
| Soliditetsgrad | 96.5% | 81% | 88.2% | 82.5% | 85.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
6-
Anders Nielsen Siden 19 Dec 202066,67% Ejer
-
Camilla Munkholm Nielsen Siden 19 Dec 20205% Ejer
-
Michelle Dahl Nielsen Siden 19 Dec 20205% Ejer
-
David Alexander Nielsen Siden 19 Dec 20205% Ejer
-
Markus Hedeman Nielsen Siden 19 Dec 20205% Ejer
-
Elisabeth Ellen Thomsen Siden 19 Dec 20205% Ejer
Ledelse
1-
Anders Nielsen Siden 19 Dec 2020Direktør
Produktionsenheder
1ANET ApS
P-nr. 1026702093
Stenildhøjdalen 13, 9600 Aars
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -192.114 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.262 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -7.345 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ANET ApS (CVR 42038857)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- CENTERFORENINGEN KOLDING STORCENTER Kolding
- TØMMERHANDLER W.F. AUBERTIN OG HUSTRU ANNA JACOBINE AUBERTIN. FØDT LANGES LEGAT København K
- Frececo Fonden København K
- Head in the clouds ApS Risskov
- A HaldEspensen Holding ApS Risskov
- Paid Holding ApS Fredensborg
- PSS Stubkjær Family Holding ApS Herning
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forhold, naturligt, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.