MC Mall ApS
CVR 42 04 77 59 · Allingåbro · Reparation og vedligeholdelse af motorcykler · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
MC Mall ApS har CVR-nummer 42047759. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af motorcykler (branchekode 953200). Adresse: Hovedgaden 132A, 8961 Allingåbro. Stiftet: 18. januar 2021. Status: under konkurs. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2023): bruttofortjeneste 74.478 kr., årets resultat -29.615 kr., egenkapital -517.914 kr., aktiver i alt 733.266 kr. Soliditetsgraden på -70,6 % er lavere end hos 87 % af de 31 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorcykler», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -29.615 kr. er lavere end hos 71 % af de 31 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorcykler», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MC Mall ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af motorcykler (953200)
- Adresse
- Hovedgaden 132A, 8961 Allingåbro
- Kommune
- NORDDJURS
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 18 Jan 2021
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 100.000 DKK
- Formål
- salg, vedligeholdelse og reparation af motorkøretøjer og reservedele
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42047759 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hovedgaden 132A, 8961 Allingåbro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,50
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-70,6%
▼ 10,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
92,9%
▲ 92,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
31 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af motorcykler»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 74.478 | -30.774 | 94.462 |
| Resultat før skat | -29.615 | -416.755 | -171.545 |
| Årets resultat | -29.615 | -416.755 | -171.545 |
| Egenkapital | -517.914 | -488.300 | -71.545 |
| Aktiver i alt | 733.266 | 812.372 | 1.340.135 |
| Omsætningsaktiver | 627.377 | 645.587 | 1.130.080 |
| Kortfristet gæld | 1.251.180 | 1.300.672 | 1.411.680 |
| Gæld i alt | 1.251.180 | 1.300.672 | 1.411.680 |
| Soliditetsgrad | -70.6% | -60.1% | -5.3% |
| Ansatte (gns.) | — | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
KOBU HOLDING ApS Siden 17 Mar 202150% Ejer
-
B Henriksen Holding ApS Siden 17 Mar 202150% Ejer
Produktionsenheder
1MC Mall ApS
P-nr. 1026713478
Hovedgaden 132A, 8961 Allingåbro
Reparation og vedligeholdelse af motorcykler (953200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | -28.711 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -416.490 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -118.575 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MC Mall ApS (CVR 42047759)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver motorcykler, reservedele, motorkøretøjer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms