Laver Ikke Spor ApS
CVR 42 06 92 56 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Laver Ikke Spor ApS har CVR-nummer 42069256. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Margretheholmsvej 4, 1. th, 1432 København K. Stiftet: 28. januar 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.900 kr., årets resultat -4.107 kr., egenkapital 96.602 kr., aktiver i alt 116.760 kr. Soliditetsgraden på 82,7 % er lavere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.107 kr. er lavere end hos 68 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Laver Ikke Spor ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Margretheholmsvej 4, 1. th, 1432 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 28 Jan 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-01-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42069256 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 98450096C8DF1D1EB762
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Margretheholmsvej 4, 1. th, 1432 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,3%
▼ 19,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,81
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
82,7%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-126,6%
▼ 126,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.900 | -4.725 | -2.626 | -1.000 | -1.000 |
| Resultat før skat | -4.899 | -4.656 | 47.253 | -1.000 | -1.000 |
| Årets resultat | -4.107 | 15.456 | 47.253 | -1.000 | -1.000 |
| Egenkapital | 96.602 | 100.709 | 85.253 | 38.000 | 39.000 |
| Aktiver i alt | 116.760 | 120.868 | 125.256 | 40.000 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 76.760 | 80.868 | 85.256 | — | — |
| Kortfristet gæld | 20.158 | 20.159 | 40.003 | 2.000 | 1.000 |
| Gæld i alt | 20.158 | 20.159 | 40.003 | 2.000 | 1.000 |
| Soliditetsgrad | 82.7% | 83.3% | 68.1% | 95% | 97.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mads Vestergaard Jakobsen Siden 28 Jan 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mads Vestergaard Jakobsen Siden 28 Jan 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Laver Ikke Spor ApS
P-nr. 1026740068
Margretheholmsvej 4, 1. th, 1432 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -15.916 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 54.297 DKK | 11.924 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -72.644 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 340.448 DKK | 74.888 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Laver Ikke Spor ApS (CVR 42069256)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.