JL Murerservice ApS
CVR 42 13 53 48 · Regstrup · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JL Murerservice ApS har CVR-nummer 42135348. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Ådalen 8, 4420 Regstrup. Stiftet: 11. februar 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 384.793 kr., årets resultat -329.148 kr., egenkapital 1.203.434 kr., aktiver i alt 2.298.548 kr. Soliditetsgraden på 52,4 % er højere end hos 66 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -329.148 kr. er lavere end hos 95 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 93 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JL Murerservice ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Ådalen 8, 4420 Regstrup
- Kommune
- HOLBÆK
- Antal ansatte
- 2
- jlmur@outlook.dk
- Stiftet
- 11 Feb 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- indenfor murerservice samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42135348 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ådalen 8, 4420 Regstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-27,4%
▼ 24,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,10
▼ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
52,4%
▼ 14,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-687,7%
▼ 687,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 1.125.339 | 705.571 |
| Bruttoresultat | 384.793 | 199.068 | 421.811 | 497.917 | 351.028 |
| Resultat før skat | -329.148 | -41.788 | -224.129 | -33.278 | 244.833 |
| Årets resultat | -329.148 | -41.788 | -224.129 | -33.278 | 187.347 |
| Egenkapital | 1.203.434 | 1.548.725 | 1.583.039 | 124.069 | 157.347 |
| Aktiver i alt | 2.298.548 | 2.322.423 | 2.329.229 | 286.418 | 370.016 |
| Omsætningsaktiver | 2.298.548 | 2.322.423 | 2.329.229 | 286.418 | 370.016 |
| Kortfristet gæld | 1.095.114 | 773.698 | 746.190 | 162.349 | 212.669 |
| Gæld i alt | 1.095.114 | 773.698 | 746.190 | 162.349 | 212.669 |
| Soliditetsgrad | 52.4% | 66.7% | 68% | 43.3% | 42.5% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 1 | 2 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jonas Lykke Christensen Siden 11 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Jonas Lykke Christensen Siden 11 Feb 2021Direktør
Produktionsenheder
1JL Murerservice ApS
P-nr. 1026817036
Ådalen 8, 4420 Regstrup
Murerarbejde (439100)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -36.708 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -223.317 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -26.782 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 261.338 DKK | 57.486 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JL Murerservice ApS (CVR 42135348)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver murerservice, murerarbejde, indenfor.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.