RADR Holding ApS
CVR 42 15 64 50 · Ry · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
RADR Holding ApS har CVR-nummer 42156450. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rugaards Skovvej 38, 8680 Ry. Stiftet: 19. februar 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.000 kr., årets resultat 53.102 kr., egenkapital -13.212 kr., aktiver i alt 1.099.757 kr. Soliditetsgraden på -1,2 % er lavere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 53.102 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RADR Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rugaards Skovvej 38, 8680 Ry
- Kommune
- SKANDERBORG
- Stiftet
- 19 Feb 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre virksomheder samt hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-02-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42156450 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 98450045C43771CC4304
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rugaards Skovvej 38, 8680 Ry
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,99
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1,2%
▲ 5,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
185,5%
▲ 185,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.000 | -6.249 | -11.316 | -11.926 | -18.295 |
| Resultat før skat | 69.260 | 26.648 | 34.931 | -203.612 | 15.895 |
| Årets resultat | 53.102 | 18.602 | 24.851 | -159.612 | 9.845 |
| Egenkapital | -13.212 | -66.314 | -84.916 | -109.767 | 49.845 |
| Aktiver i alt | 1.099.757 | 1.003.963 | 944.694 | 896.525 | 1.039.162 |
| Omsætningsaktiver | 1.099.757 | 1.003.963 | 944.694 | 893.996 | 1.033.338 |
| Kortfristet gæld | 1.112.969 | 1.070.277 | 1.029.610 | 1.006.292 | 989.317 |
| Gæld i alt | 1.112.969 | 1.070.277 | 1.029.610 | 1.006.292 | 989.317 |
| Soliditetsgrad | -1.2% | -6.6% | -9% | -12.2% | 4.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Rune Dalgaard Rasmussen Siden 19 Feb 202150% Ejer
-
Annette Dalgaard Rasmussen Siden 19 Feb 202150% Ejer
Ledelse
1-
Rune Dalgaard Rasmussen Siden 19 Feb 2021Direktør
Produktionsenheder
1RADR Holding ApS
P-nr. 1026841026
Rugaards Skovvej 38, 8680 Ry
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -199.934 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 27.571 DKK | 6.050 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RADR Holding ApS (CVR 42156450)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.