Jovanovic Holding ApS
CVR 42 19 82 34 · København NV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Jovanovic Holding ApS har CVR-nummer 42198234. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Dortheavej 10, 2400 København NV. Stiftet: 4. marts 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.655 kr., årets resultat 195.371 kr., egenkapital 165.212 kr., aktiver i alt 173.195 kr. Soliditetsgraden på 95,4 % er højere end hos 61 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 195.371 kr. er højere end hos 63 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jovanovic Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Dortheavej 10, 2400 København NV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 42225660
- info@pipeworks.dk
- Stiftet
- 4 Mar 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42198234 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dortheavej 10, 2400 København NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
118,3%
▲ 118,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
16,68
▲ 15,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,4%
▲ 49,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
203.411,5%
▲ 203.411,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.655 | — | 0 | -683 | -2.000 |
| Resultat før skat | 195.371 | -510 | -21 | -713 | -2.021 |
| Årets resultat | 195.371 | 96 | -21 | -713 | -2.021 |
| Egenkapital | 165.212 | 37.341 | 37.245 | 37.266 | 37.979 |
| Aktiver i alt | 173.195 | 80.686 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 133.195 | 40.686 | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 7.983 | 43.345 | 2.755 | 2.734 | 2.021 |
| Gæld i alt | 7.983 | 43.345 | 2.755 | 2.734 | 2.021 |
| Soliditetsgrad | 95.4% | 46.3% | 93.1% | 93.2% | 94.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Zoran Jovanovic Siden 4 Mar 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Zoran Jovanovic Siden 4 Mar 2021Direktør
Produktionsenheder
1Jovanovic Holding ApS
P-nr. 1026892526
Dortheavej 10, 2400 København NV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 17.374 DKK | 3.806 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 177.685 DKK | 39.072 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -53.086 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -66.826 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jovanovic Holding ApS (CVR 42198234)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.