SlavaHolding ApS
CVR 42 23 25 64 · Dannemare · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SlavaHolding ApS har CVR-nummer 42232564. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tillitsevej 11, 4983 Dannemare. Stiftet: 18. marts 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.750 kr., årets resultat -15.450 kr., egenkapital 487.510 kr., aktiver i alt 1.397.469 kr. Soliditetsgraden på 34,9 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -15.450 kr. er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SlavaHolding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tillitsevej 11, 4983 Dannemare
- Kommune
- LOLLAND
- Stiftet
- 18 Mar 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab at eje kapitalandele i andre selskaber samt at foretage investeringer efter ledelsens nærmere bestemmelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42232564 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tillitsevej 11, 4983 Dannemare
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,2%
▼ 2,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,93
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
34,9%
▼ 2,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-742,4%
▼ 742,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.750 | -3.750 | -11.627 | -20.161 | — |
| Resultat før skat | -1.946 | -1.834 | -8.578 | -20.216 | 327.079 |
| Årets resultat | -15.450 | -1.834 | -8.578 | -20.216 | 327.079 |
| Egenkapital | 487.510 | 489.862 | 98.977 | 346.863 | 367.079 |
| Aktiver i alt | 1.397.469 | 1.329.286 | 913.190 | 1.016.481 | 619.084 |
| Omsætningsaktiver | 842.247 | 787.162 | 735.414 | 599.397 | 222.000 |
| Kortfristet gæld | 909.959 | 839.424 | 814.213 | 669.618 | 252.005 |
| Gæld i alt | 909.959 | 839.424 | 814.213 | 669.618 | 252.005 |
| Soliditetsgrad | 34.9% | 36.9% | 10.8% | 34.1% | 59.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Yaroslava Radchenko Siden 18 Mar 202150% Ejer
-
Tatyana Radchenko Siden 18 Mar 202150% Ejer
Ledelse
2-
Yaroslava Radchenko Siden 31 Aug 2022Direktør
-
Tatyana Radchenko Siden 31 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1SlavaHolding ApS
P-nr. 1026935063
Tillitsevej 11, 4983 Dannemare
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 55.008 DKK | 12.100 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -11.603 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 123.990 DKK | 27.258 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | — | — | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SlavaHolding ApS (CVR 42232564)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bestemmelse, ledelsens, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.