CT VVS Holding ApS
CVR 42 26 81 94 · Valby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CT VVS Holding ApS har CVR-nummer 42268194. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Valbygårdsvej 34B, 1. th, 2500 Valby. Stiftet: 22. marts 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -1.254 kr., årets resultat -1.163 kr., egenkapital 33.210 kr., aktiver i alt 35.210 kr. Soliditetsgraden på 94,3 % er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.163 kr. er lavere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CT VVS Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Valbygårdsvej 34B, 1. th, 2500 Valby
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 22 Mar 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42268194 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Valbygårdsvej 34B, 1. th, 2500 Valby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,5%
▼ 2,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
17,61
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,3%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-378,6%
▼ 378,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.254 | -250 | 0 | -4.769 |
| Resultat før skat | -1.163 | -243 | -110 | -5.074 |
| Årets resultat | -1.163 | -243 | -310 | -5.074 |
| Egenkapital | 33.210 | 34.373 | 34.616 | 34.926 |
| Aktiver i alt | 35.210 | 36.373 | 37.816 | 37.926 |
| Omsætningsaktiver | 35.210 | 36.373 | 37.816 | 37.926 |
| Kortfristet gæld | 2.000 | 2.000 | 3.200 | 3.000 |
| Gæld i alt | 2.000 | 2.000 | 3.200 | 3.000 |
| Soliditetsgrad | 94.3% | 94.5% | 91.5% | 92.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Carsten Valentin Thomsen Siden 22 Mar 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Valentin Thomsen Siden 22 Mar 2021Direktør
Produktionsenheder
1CT VVS Holding ApS
P-nr. 1026979486
Valbygårdsvej 34B, 1. th, 2500 Valby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -243 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -110 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.305 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CT VVS Holding ApS (CVR 42268194)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.