Idalund Holding ApS
CVR 42 26 88 36 · Sakskøbing · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
Idalund Holding ApS har CVR-nummer 42268836. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Idalundvej 24, 4990 Sakskøbing. Stiftet: 24. marts 2021. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (1. april 2024 – 31. marts 2025): bruttofortjeneste 77.909 kr., årets resultat -16.657 kr., egenkapital 50.197 kr., aktiver i alt 1.644.815 kr. Soliditetsgraden på 3,1 % er lavere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -16.657 kr. er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 33 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Idalund Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Idalundvej 24, 4990 Sakskøbing
- Kommune
- GULDBORGSUND
- anguskviehotel@gmail.com
- Stiftet
- 24 Mar 2021
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 41.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anpart
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-01-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42268836 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Idalundvej 24, 4990 Sakskøbing
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-33,2%
▼ 104,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,01
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,1%
▼ 6,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-135,0%
▼ 135,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 77.909 | 116.505 | 120.961 | -3.000 |
| Resultat før skat | -20.770 | 63.799 | -49.093 | -32.740 |
| Årets resultat | -16.657 | 47.585 | -68.651 | -32.080 |
| Egenkapital | 50.197 | 66.854 | -60.731 | 7.920 |
| Aktiver i alt | 1.644.815 | 694.956 | 579.636 | 715.330 |
| Omsætningsaktiver | 11.196 | — | 0 | 0 |
| Kortfristet gæld | 1.594.618 | 628.102 | 640.367 | 197.410 |
| Gæld i alt | 1.594.618 | 628.102 | 640.367 | 707.410 |
| Soliditetsgrad | 3.1% | 9.6% | -10.5% | 1.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sonny Ken Hansen Siden 5 Jan 2024100% Ejer
Produktionsenheder
1Idalund Holding ApS
P-nr. 1026980328
Idalundvej 24, 4990 Sakskøbing
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -22.803 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Idalund Holding ApS (CVR 42268836)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anpart.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms