GM Logistik ApS
CVR 42 28 56 09 · Glostrup · Vejgodstransport · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
GM Logistik ApS har CVR-nummer 42285609. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Vejgodstransport (branchekode 494100). Adresse: Naverland 2, 2., 2600 Glostrup. Stiftet: 8. april 2021. Status: under konkurs. Antal ansatte: 10. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste 2.610.650 kr., årets resultat -73.643 kr., egenkapital -114.149 kr., aktiver i alt 6.844.220 kr. Soliditetsgraden på -1,7 % er lavere end hos 89 % af de 2.289 virksomheder i branchen «Vejgodstransport», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -73.643 kr. er lavere end hos 81 % af de 2.289 virksomheder i branchen «Vejgodstransport», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 248 % fra regnskabsår 2023 til 2024. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som GM Logistik ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Vejgodstransport (494100)
- Adresse
- Naverland 2, 2., 2600 Glostrup
- Kommune
- ALBERTSLUND
- Antal ansatte
- 10
- Stiftet
- 8 Apr 2021
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 167.000 DKK
- Formål
- vejgodstransport
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-07-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42285609 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Naverland 2, 2., 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,42
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1,7%
▲ 14,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
79,2%
▲ 79,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2289 virksomheder i «Vejgodstransport»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.610.650 | 750.295 | 995.626 | 89.793 |
| Resultat før skat | -189.655 | -353.335 | 168.298 | 18.662 |
| Årets resultat | -73.643 | -353.335 | 131.272 | 14.556 |
| Egenkapital | -114.149 | -40.506 | 312.828 | 181.556 |
| Aktiver i alt | 6.844.220 | 253.245 | 646.796 | 307.878 |
| Omsætningsaktiver | 1.034.220 | 151.245 | 546.796 | 207.878 |
| Kortfristet gæld | 2.479.460 | 293.751 | 333.968 | 126.322 |
| Gæld i alt | 6.958.369 | 293.751 | 333.968 | 126.322 |
| Soliditetsgrad | -1.7% | -16% | 48.4% | 59% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 3 | 2 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hasnain Ansar Siden 8 Apr 2021100% Ejer
Produktionsenheder
1GM Logistik ApS
P-nr. 1026999851
Naverland 2, 2., 2600 Glostrup
Vejgodstransport (494100)
👥 10 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -173.738 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -353.335 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 168.298 DKK | 37.004 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 18.662 DKK | 4.092 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: GM Logistik ApS (CVR 42285609)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver vejgodstransport.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms