Thomas Hougaard Holding ApS
CVR 42 30 39 84 · Arden · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Thomas Hougaard Holding ApS har CVR-nummer 42303984. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Højmarken 80, 9510 Arden. Stiftet: 7. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -7.500 kr., årets resultat -75 kr., egenkapital 99.010 kr., aktiver i alt 111.321 kr. Soliditetsgraden på 88,9 % er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -75 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Thomas Hougaard Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Højmarken 80, 9510 Arden
- Kommune
- MARIAGERFJORD
- Stiftet
- 7 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, samt investering og formueforvaltning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42303984 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Højmarken 80, 9510 Arden
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,1%
▲ 27,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,79
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
88,9%
▼ 4,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
99,7%
▲ 99,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.500 | -6.500 | -6.500 | -5.313 |
| Resultat før skat | -1.597 | -29.112 | 7.619 | 76.543 |
| Årets resultat | -75 | -27.698 | 9.070 | 77.713 |
| Egenkapital | 99.010 | 99.085 | 126.783 | 117.713 |
| Aktiver i alt | 111.321 | 106.179 | 133.726 | 123.213 |
| Omsætningsaktiver | 21.981 | 12.776 | 7.636 | 1.353 |
| Kortfristet gæld | 12.311 | 7.094 | 6.943 | 5.500 |
| Gæld i alt | 12.311 | 7.094 | 6.943 | 5.500 |
| Soliditetsgrad | 88.9% | 93.3% | 94.8% | 95.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Hougaard Pedersen Siden 7 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Hougaard Pedersen Siden 7 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Thomas Hougaard Holding ApS
P-nr. 1027041295
Højmarken 80, 9510 Arden
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -26.121 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 15.991 DKK | 3.498 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Thomas Hougaard Holding ApS (CVR 42303984)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.