SR17 Invest ApS
CVR 42 31 40 64 · København V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SR17 Invest ApS har CVR-nummer 42314064. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Malttorvet 18, 1. tv, 1799 København V. Stiftet: 16. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.542 kr., årets resultat -1.742 kr., egenkapital 419.101 kr., aktiver i alt 420.771 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.742 kr. er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SR17 Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Malttorvet 18, 1. tv, 1799 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 30893489
- ss.rasmussen@outlook.com
- Stiftet
- 16 Apr 2021
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42314064 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845003DBA3666D3BY28
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Malttorvet 18, 1. tv, 1799 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,4%
▲ 0,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
12,44
▼ 126,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▲ 21,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
21,2%
▲ 21,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.542 | -1.908 | -2.586 | -1.021 | -3.670 |
| Resultat før skat | -2.233 | -2.836 | 128.821 | -2.965 | -4.680 |
| Årets resultat | -1.742 | -2.212 | 139.384 | -2.312 | -4.018 |
| Egenkapital | 419.101 | 180.843 | 183.054 | 43.670 | 45.982 |
| Aktiver i alt | 420.771 | 232.752 | 299.036 | 156.292 | 156.940 |
| Omsætningsaktiver | 20.771 | 232.752 | 299.036 | 46.112 | 46.760 |
| Kortfristet gæld | 1.670 | 1.670 | 1.670 | — | — |
| Gæld i alt | 1.670 | 51.909 | 115.982 | 112.622 | 110.958 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 77.7% | 61.2% | 27.9% | 29.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Stefan Skov Siden 16 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Stefan Skov Siden 16 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1SR17 Invest ApS
P-nr. 1027060699
Malttorvet 18, 1. tv, 1799 København V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.836 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -48.014 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.965 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.010 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SR17 Invest ApS (CVR 42314064)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.