Luca Holdings ApS
CVR 42 32 54 06 · Gørløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Luca Holdings ApS har CVR-nummer 42325406. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lillevej 2, 3330 Gørløse. Stiftet: 19. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.998 kr., årets resultat 14.672 kr., egenkapital 212.681 kr., aktiver i alt 326.912 kr. Soliditetsgraden på 65,1 % er lavere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 14.672 kr. er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Luca Holdings ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lillevej 2, 3330 Gørløse
- Kommune
- HILLERØD
- tmmbbyg@gmail.com
- Stiftet
- 19 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Investering i kapitalandele og andre aktiviteter beslægtet hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-05-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42325406 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lillevej 2, 3330 Gørløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,9%
▲ 85,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,59
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
65,1%
▲ 44,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
181,6%
▲ 181,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.998 | -17.986 | 47.930 | -5.045 |
| Resultat før skat | 14.672 | -17.986 | 7.925 | -7.075 |
| Årets resultat | 14.672 | -17.986 | 7.925 | -7.075 |
| Egenkapital | 212.681 | 22.864 | 40.850 | 32.925 |
| Aktiver i alt | 326.912 | 112.945 | 215.770 | 60.000 |
| Omsætningsaktiver | 67.066 | 52.945 | 155.770 | — |
| Kortfristet gæld | 114.231 | 89.362 | 174.920 | 27.075 |
| Gæld i alt | 114.231 | 90.081 | 174.920 | 27.075 |
| Soliditetsgrad | 65.1% | 20.2% | 18.9% | 54.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mathias Norup Bistrup Siden 19 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mathias Norup Bistrup Siden 19 Apr 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Luca Holdings ApS
P-nr. 1027083788
Lillevej 2, 3330 Gørløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.700 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 850 DKK | 176 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -447.049 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Luca Holdings ApS (CVR 42325406)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.