C Mandal Holding ApS
CVR 42 32 55 70 · Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
C Mandal Holding ApS har CVR-nummer 42325570. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Langelinieparken 18, 3., 8000 Aarhus C. Stiftet: 21. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -27.688 kr., årets resultat 44.051.426 kr., egenkapital 83.724.830 kr., aktiver i alt 89.484.016 kr. Soliditetsgraden på 93,6 % er højere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 44.051.426 kr. er højere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som C Mandal Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Langelinieparken 18, 3., 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 21 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- foretage investering i anlægsaktiver, herunder fast ejendom og værdipapirer, samt hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-04-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42325570 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Langelinieparken 18, 3., 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
52,6%
▲ 56,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,86
▼ 17,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,6%
▼ 6,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.939,2%
▲ 2.939,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -27.688 | -17.500 | -15.626 | -23.500 | -6.500 |
| Resultat før skat | 44.085.437 | -1.545.434 | 41.237.723 | 7.029 | -76.337 |
| Årets resultat | 44.051.426 | -1.551.528 | 41.231.541 | 5.489 | -80.231 |
| Egenkapital | 83.724.830 | 40.769.294 | 42.320.822 | 1.089.281 | 1.083.792 |
| Aktiver i alt | 89.484.016 | 40.830.911 | 42.375.234 | 1.124.739 | 1.094.186 |
| Omsætningsaktiver | 5.960.886 | 1.194.608 | 0 | 3.750 | — |
| Kortfristet gæld | 3.200.210 | 61.617 | 54.412 | 35.458 | 10.394 |
| Gæld i alt | 5.759.186 | 61.617 | 54.412 | 35.458 | 10.394 |
| Soliditetsgrad | 93.6% | 99.8% | 99.9% | 96.8% | 99.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Christina Mandal Siden 21 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Niels Karsten Albertsen Siden 21 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1C Mandal Holding ApS
P-nr. 1027083907
Langelinieparken 18, 3., 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.517.882 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.183.829 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -471.641 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -374.536 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: C Mandal Holding ApS (CVR 42325570)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anlægsaktiver, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.