Ø Group ApS
CVR 42 32 99 32 · Vallensbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ø Group ApS har CVR-nummer 42329932. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rendsagervej 55, 2625 Vallensbæk. Stiftet: 22. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 119.833 kr., egenkapital 210.442 kr., aktiver i alt 386.942 kr. Soliditetsgraden på 54,4 % er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 119.833 kr. er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ø Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rendsagervej 55, 2625 Vallensbæk
- Kommune
- VALLENSBÆK
- Stiftet
- 22 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42329932 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rendsagervej 55, 2625 Vallensbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
56,9%
▲ 56,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,51
▼ 1,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,4%
▼ 14,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | -25.355 | 0 | -1.250 |
| Resultat før skat | 120.133 | 0 | 71.317 | -37.447 | 16.739 |
| Årets resultat | 119.833 | 0 | 71.317 | -37.722 | 17.014 |
| Egenkapital | 210.442 | 90.609 | 90.609 | 19.292 | 57.014 |
| Aktiver i alt | 386.942 | 131.859 | 131.859 | 60.542 | 98.264 |
| Omsætningsaktiver | 266.809 | 131.859 | 131.859 | 0 | 275 |
| Kortfristet gæld | 176.500 | 41.250 | 41.250 | 1.250 | 41.250 |
| Gæld i alt | 176.500 | 41.250 | 41.250 | 41.250 | 41.250 |
| Soliditetsgrad | 54.4% | 68.7% | 68.7% | 31.9% | 58% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mathias Øgendal Siden 22 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mathias Øgendal Siden 22 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Ø Group ApS
P-nr. 1027089921
Rendsagervej 55, 2625 Vallensbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -404.865 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -32.892 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 36.147 DKK | 7.942 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ø Group ApS (CVR 42329932)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.