Nutallan Holding ApS
CVR 42 35 25 78 · Stenløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Nutallan Holding ApS har CVR-nummer 42352578. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Stenlillevej 133, 3660 Stenløse. Stiftet: 29. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1 kr., årets resultat -207 kr., egenkapital 39.847 kr., aktiver i alt 42.786 kr. Soliditetsgraden på 93,1 % er højere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -207 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Nutallan Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Stenlillevej 133, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Stiftet
- 29 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- direkte eller indirekte at drive virksomhed ved investering gennem ejerbesiddelser i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42352578 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stenlillevej 133, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,5%
▼ 0,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,95
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,1%
▼ 4,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1 | 0 | -1 | 0 | -1.295 |
| Resultat før skat | -207 | 0 | -40 | -6 | -1.295 |
| Årets resultat | -207 | 0 | -40 | -192 | -1.010 |
| Egenkapital | 39.847 | 40.054 | 40.054 | 40.094 | 40.286 |
| Aktiver i alt | 42.786 | 41.076 | 51.851 | 49.089 | 40.561 |
| Omsætningsaktiver | 2.786 | 1.076 | 11.851 | 9.089 | 561 |
| Kortfristet gæld | 2.939 | 1.022 | 11.797 | 8.995 | 275 |
| Gæld i alt | 2.939 | 1.022 | 11.797 | 8.995 | 275 |
| Soliditetsgrad | 93.1% | 97.5% | 77.2% | 81.7% | 99.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Allan Hansen Siden 29 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Allan Hansen Siden 29 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Nutallan Holding ApS
P-nr. 1027116821
Stenlillevej 133, 3660 Stenløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.224 DKK | 924 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 49.790 DKK | 10.934 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 36.207 DKK | 7.964 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.275 DKK | 264 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nutallan Holding ApS (CVR 42352578)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejerbesiddelser, kapitalselskaber, gennem.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.