Hunt Invest ApS
CVR 42 36 17 71 · Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Hunt Invest ApS har CVR-nummer 42361771. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tirsbækvej 6, 7120 Vejle Øst. Stiftet: 28. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -2.295 kr., årets resultat -2.295 kr., egenkapital 22.662 kr., aktiver i alt 40.000 kr. Soliditetsgraden på 56,7 % er lavere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.295 kr. er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hunt Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tirsbækvej 6, 7120 Vejle Øst
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 28 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje anparter i datterselskaber samt investeringsvirksomhed samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42361771 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tirsbækvej 6, 7120 Vejle Øst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-10,1%
▲ 9,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
56,7%
▼ 5,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
52,1%
▲ 52,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.295 | — | — | — |
| Resultat før skat | -2.295 | -4.789 | -3.584 | -6.670 |
| Årets resultat | -2.295 | -4.789 | -4.884 | -5.370 |
| Egenkapital | 22.662 | 24.957 | 29.746 | 34.630 |
| Aktiver i alt | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 41.300 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 17.338 | 15.043 | 10.254 | 6.670 |
| Gæld i alt | 17.338 | 15.043 | 10.254 | 6.670 |
| Soliditetsgrad | 56.7% | 62.4% | 74.4% | 83.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Oliver Kenol Holm Jæger Siden 28 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Oliver Kenol Holm Jæger Siden 28 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Hunt Invest ApS
P-nr. 1027130034
Tirsbækvej 6, 7120 Vejle Øst
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.921 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.789 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.584 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hunt Invest ApS (CVR 42361771)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.