Cama Kviste ApS
CVR 42 42 86 55 · Svendborg · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Cama Kviste ApS har CVR-nummer 42428655. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Bjerrebyvej 134, 5700 Svendborg. Stiftet: 31. maj 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.000.014 kr., årets resultat -617.211 kr., egenkapital 1.979.870 kr., aktiver i alt 3.359.269 kr. Soliditetsgraden på 58,9 % er højere end hos 75 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -617.211 kr. er lavere end hos 97 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 29 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Cama Kviste ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Bjerrebyvej 134, 5700 Svendborg
- Kommune
- SVENDBORG
- Antal ansatte
- 7
- carsten@camakviste.dk
- Hjemmeside
- www.camakviste.dk
- Stiftet
- 31 May 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømrerforretning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktørerne i forening
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-06-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42428655 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bjerrebyvej 134, 5700 Svendborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.camakviste.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://camakviste.dk/
- https://www.facebook.com/profile.php?id=100048608635183 Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (22. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-31,2%
▼ 39,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,43
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
58,9%
▲ 4,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-380,2%
▼ 380,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.000.014 | 5.622.460 | 4.911.483 | 3.242.205 | 4.489.895 |
| Resultat før skat | -789.211 | 288.172 | 614.883 | -585.065 | 87.464 |
| Årets resultat | -617.211 | 220.296 | 478.455 | -443.819 | 48.614 |
| Egenkapital | 1.979.870 | 2.597.081 | 2.776.785 | 2.298.330 | 2.742.149 |
| Aktiver i alt | 3.359.269 | 4.727.680 | 3.990.247 | 4.032.799 | 4.681.907 |
| Omsætningsaktiver | 1.648.719 | 2.703.796 | 1.866.067 | 1.552.147 | 1.791.212 |
| Kortfristet gæld | 1.151.399 | 1.730.599 | 661.522 | 1.209.529 | 1.268.900 |
| Gæld i alt | 1.151.399 | 1.730.599 | 760.462 | 1.308.469 | 1.367.840 |
| Soliditetsgrad | 58.9% | 54.9% | 69.6% | 57% | 58.6% |
| Ansatte (gns.) | 6 | 7 | 5 | 5 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Camakviste C&D Holding ApS Siden 21 Dec 202150% Ejer
-
Camakviste M&J Holding ApS Siden 21 Dec 202150% Ejer
Ledelse
2-
Max Groth Hansen Siden 31 May 2021Direktør
-
Carsten Bo Eriksen Siden 31 May 2021Direktør
Produktionsenheder
1Cama Kviste ApS
P-nr. 1027214211
Bjerrebyvej 134, 5700 Svendborg
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 549.475 DKK | 120.868 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 497.450 DKK | 109.428 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -358.762 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 493.989 DKK | 108.658 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Cama Kviste ApS (CVR 42428655)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrerforretning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.