M. Reinert Holding ApS
CVR 42 43 18 26 · København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M. Reinert Holding ApS har CVR-nummer 42431826. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Trianglen 4, 4. th, 2100 København Ø. Stiftet: 21. maj 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.500 kr., årets resultat -93.478 kr., egenkapital 409.513 kr., aktiver i alt 472.975 kr. Soliditetsgraden på 86,6 % er lavere end hos 53 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -93.478 kr. er lavere end hos 87 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M. Reinert Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Trianglen 4, 4. th, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 35382460
- tt4@tt4.dk
- Stiftet
- 21 May 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i Tandlæge Mai Reinert ApS og anden i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-05-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42431826 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Trianglen 4, 4. th, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-22,8%
▼ 46,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,41
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
86,6%
▼ 2,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-162,9%
▼ 162,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.500 | -6.252 | -6.250 | -6.250 | -5.000 |
| Resultat før skat | -93.478 | 120.938 | 90.217 | 9.258 | 238.015 |
| Årets resultat | -93.478 | 148.625 | 91.603 | 10.644 | 239.115 |
| Egenkapital | 409.513 | 619.766 | 531.142 | 439.539 | 512.225 |
| Aktiver i alt | 472.975 | 692.391 | 612.014 | 516.923 | 601.111 |
| Omsætningsaktiver | 153.161 | 171.997 | 110.386 | 65.013 | 84.986 |
| Kortfristet gæld | 63.462 | 72.625 | 80.872 | 77.384 | 88.886 |
| Gæld i alt | 63.462 | 72.625 | 80.872 | 77.384 | 88.886 |
| Soliditetsgrad | 86.6% | 89.5% | 86.8% | 85% | 85.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mai Reinert Siden 21 May 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mai Reinert Siden 21 May 2021Direktør
Produktionsenheder
1M. Reinert Holding ApS
P-nr. 1027218888
Trianglen 4, 4. th, 2100 København Ø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 150.092 DKK | 33.000 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 109.549 DKK | 24.090 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 90.489 DKK | 19.888 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 381.348 DKK | 83.886 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M. Reinert Holding ApS (CVR 42431826)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Ypnasted Fælled ApS Hellerup
- KOMPLEMENTARSELSKABET CORE GERMAN RESIDENTIAL II ApS København V
- Ejd. Rosenkæret 11 ApS Glostrup
- TDH Byg ApS Kgs. Lyngby
- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- EJENDOMSSELSKABET HINDEMITHSTRASSE, MAINZ/LERCHENBERG ApS Odense SV
- Inussuk A/S Nuussuaq
- Standard System Engineering Denmark, Filial af Standard System Engineering S.r.l., Italien København V
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver reinert, mai, tandlæge.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.