Mp17 Holding Aps
CVR 42 44 70 48 · Hals · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mp17 Holding Aps har CVR-nummer 42447048. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Ulstedvej 36, 9370 Hals. Stiftet: 8. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 977.667 kr., egenkapital 2.977.102 kr., aktiver i alt 3.007.736 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 76 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 977.667 kr. er højere end hos 80 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mp17 Holding Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Ulstedvej 36, 9370 Hals
- Kommune
- AALBORG
- map@rubberproff.com
- Stiftet
- 8 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i datterselskaber og anden investeringsvirksomhed og anden dermed i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42447048 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ulstedvej 36, 9370 Hals
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
32,8%
▲ 0,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
33,12
▼ 29,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
49,7%
▲ 49,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 977.667 | 653.101 | 1.002.017 | 265.934 | 80.145 |
| Årets resultat | 977.667 | 653.157 | 1.002.017 | 265.934 | 80.145 |
| Egenkapital | 2.977.102 | 1.999.435 | 1.346.278 | 344.264 | 78.327 |
| Aktiver i alt | 3.007.736 | 2.015.689 | 1.346.278 | 544.264 | 278.327 |
| Omsætningsaktiver | 1.014.740 | 1.016.056 | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 30.634 | 16.254 | 0 | 200.000 | 200.000 |
| Gæld i alt | 30.634 | 16.254 | 0 | 200.000 | 200.000 |
| Soliditetsgrad | 99% | 99.2% | 100% | 63.3% | 28.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mathias Pedersen Siden 8 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mathias Pedersen Siden 8 Jun 2021Direktør
Produktionsenheder
1Mp17 Holding Aps
P-nr. 1027237947
Ulstedvej 36, 9370 Hals
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 895.189 DKK | 196.922 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.318.870 DKK | 290.136 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 324.086 DKK | 71.280 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mp17 Holding Aps (CVR 42447048)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.