Julie HoldCo ApS
CVR 42 46 99 39 · Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Julie HoldCo ApS har CVR-nummer 42469939. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Niels Bjerres Vej 32, 8270 Højbjerg. Stiftet: 21. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): egenkapital 3.791.883 kr., aktiver i alt 4.310.966 kr. Soliditetsgraden på 88,0 % er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Julie HoldCo ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Niels Bjerres Vej 32, 8270 Højbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 21 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i datterselskaber og associerede selskaber, at drive investeringsvirksomhed samt anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-08-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42469939 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500B7K2O0BASGWD38
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Niels Bjerres Vej 32, 8270 Højbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
1,12
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
88,0%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | -12.500 | -7.500 | -7.726 | -8.028 |
| Resultat før skat | — | 153.816 | 327.275 | — | — |
| Årets resultat | — | 153.816 | 327.075 | -4.483 | 665.966 |
| Egenkapital | 3.791.883 | 3.762.817 | 3.759.001 | 3.731.926 | 4.086.409 |
| Aktiver i alt | 4.310.966 | 4.257.482 | 4.228.350 | 3.736.926 | 4.091.409 |
| Omsætningsaktiver | 579.523 | 526.039 | 496.907 | 11.483 | 365.966 |
| Kortfristet gæld | 519.083 | 494.665 | 469.349 | 5.000 | 5.000 |
| Gæld i alt | 519.083 | 494.665 | 469.349 | 5.000 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 88% | 88.4% | 88.9% | 99.9% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Frands Nørgaard Jepsen Siden 21 Apr 202110% Ejer
-
Julie Brinch Noe Siden 21 Apr 202190% Ejer
Ledelse
1-
Julie Brinch Noe Siden 21 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Julie HoldCo ApS
P-nr. 1027264324
Niels Bjerres Vej 32, 8270 Højbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.716 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.483 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -701 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Julie HoldCo ApS (CVR 42469939)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver associerede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.