Bender Invest ApS
CVR 42 48 32 57 · Nørresundby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Bender Invest ApS har CVR-nummer 42483257. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hjørringvej 82, 9400 Nørresundby. Stiftet: 22. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -11.175 kr., årets resultat 312.079 kr., egenkapital 1.050.724 kr., aktiver i alt 2.638.827 kr. Soliditetsgraden på 39,8 % er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 312.079 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Bender Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hjørringvej 82, 9400 Nørresundby
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 22 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42483257 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hjørringvej 82, 9400 Nørresundby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
29,7%
▲ 11,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,03
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
39,8%
▲ 10,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
129,2%
▲ 129,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.175 | -11.575 | -9.938 | 278.966 |
| Resultat før skat | 302.969 | 127.045 | 150.291 | — |
| Årets resultat | 312.079 | 136.179 | 170.247 | 392.219 |
| Egenkapital | 1.050.724 | 738.645 | 602.466 | 432.219 |
| Aktiver i alt | 2.638.827 | 2.505.380 | 2.332.829 | 2.129.562 |
| Omsætningsaktiver | 42.666 | 253.598 | 149.611 | 39.594 |
| Kortfristet gæld | 1.588.103 | 1.766.735 | 1.730.363 | 1.697.343 |
| Gæld i alt | 1.588.103 | 1.766.735 | 1.730.363 | 1.697.343 |
| Soliditetsgrad | 39.8% | 29.5% | 25.8% | 20.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Camilla Bender Snitgaard Siden 22 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Camilla Bender Snitgaard Siden 22 Jun 2021Direktør
Produktionsenheder
1Bender Invest ApS
P-nr. 1027281865
Hjørringvej 82, 9400 Nørresundby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Bender Invest ApS (CVR 42483257)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.