Hegndal Møller Holding ApS
CVR 42 49 91 45 · Ans By · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Hegndal Møller Holding ApS har CVR-nummer 42499145. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Krondyrvej 4, 8643 Ans By. Stiftet: 25. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -5.625 kr., årets resultat 1.460.235 kr., egenkapital 2.856.969 kr., aktiver i alt 4.479.471 kr. Soliditetsgraden på 63,8 % er lavere end hos 69 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.460.235 kr. er højere end hos 86 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hegndal Møller Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Krondyrvej 4, 8643 Ans By
- Kommune
- SILKEBORG
- Stiftet
- 25 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i tilknyttede virksomheder og anden investeringsaktivitet
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-06-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42499145 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Krondyrvej 4, 8643 Ans By
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
51,1%
▲ 37,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
63,8%
▲ 21,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
649,3%
▲ 649,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.625 | -5.000 | -5.750 | -3.000 |
| Resultat før skat | 1.460.235 | 194.879 | 718.533 | 443.322 |
| Årets resultat | 1.460.235 | 194.879 | 718.533 | 443.322 |
| Egenkapital | 2.856.969 | 1.396.734 | 1.201.855 | 483.322 |
| Aktiver i alt | 4.479.471 | 3.323.516 | 3.166.868 | 2.781.162 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 1.120.006 | 374.019 | 108.811 | 403.000 |
| Gæld i alt | 1.622.502 | 1.926.782 | 1.965.013 | 2.297.840 |
| Soliditetsgrad | 63.8% | 42% | 38% | 17.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mathias Foersom Hegndal Møller Siden 25 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mathias Foersom Hegndal Møller Siden 25 Jun 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Hegndal Møller Holding ApS
P-nr. 1027300592
Krondyrvej 4, 8643 Ans By
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -61.769 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -67.173 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -69.840 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hegndal Møller Holding ApS (CVR 42499145)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investeringsaktivitet, tilknyttede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.