René Strømgaard Holding ApS
CVR 42 53 19 44 · Hinnerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
René Strømgaard Holding ApS har CVR-nummer 42531944. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Engholmen 6, 8382 Hinnerup. Stiftet: 25. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -17.625 kr., årets resultat 843.427 kr., egenkapital 3.169.710 kr., aktiver i alt 3.206.073 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 843.427 kr. er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som René Strømgaard Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Engholmen 6, 8382 Hinnerup
- Kommune
- FAVRSKOV
- Stiftet
- 25 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-06-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42531944 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Engholmen 6, 8382 Hinnerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,6%
▼ 6,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
30,76
▲ 20,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▲ 3,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
8,0%
▲ 8,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.625 | -10.668 | -15.771 | -4.000 | -4.000 |
| Resultat før skat | 844.153 | 807.340 | — | — | — |
| Årets resultat | 843.427 | 780.764 | 472.333 | -10.176 | -4.000 |
| Egenkapital | 3.169.710 | 2.380.284 | 1.599.520 | 1.127.187 | 1.137.363 |
| Aktiver i alt | 3.206.073 | 2.495.994 | 1.673.537 | 1.135.187 | 1.193.878 |
| Omsætningsaktiver | 1.096.252 | 1.136.994 | 999.098 | 790.389 | 1.193.878 |
| Kortfristet gæld | 35.637 | 115.710 | 74.017 | 8.000 | 56.515 |
| Gæld i alt | 36.363 | 115.710 | 74.017 | 8.000 | 56.515 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 95.4% | 95.6% | 99.3% | 95.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
René Strømgaard Siden 25 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
René Strømgaard Siden 25 Jun 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1René Strømgaard Holding ApS
P-nr. 1027356385
Engholmen 6, 8382 Hinnerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 120.807 DKK | 26.576 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -10.176 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: René Strømgaard Holding ApS (CVR 42531944)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.