S&C Holding ApS
CVR 42 54 85 88 · Aabybro · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
S&C Holding ApS har CVR-nummer 42548588. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skovparken 1, 9440 Aabybro. Stiftet: 16. juli 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.735 kr., årets resultat 28.459 kr., egenkapital 429.382 kr., aktiver i alt 489.485 kr. Soliditetsgraden på 87,7 % er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 28.459 kr. er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som S&C Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skovparken 1, 9440 Aabybro
- Kommune
- JAMMERBUGT
- Stiftet
- 16 Jul 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje andele i andre selskaber, investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-07-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42548588 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 8945002TXL60KEWZNV85
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovparken 1, 9440 Aabybro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,6%
▼ 23,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,76
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,7%
▲ 4,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-82,3%
▼ 82,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.735 | -4.735 | -3.985 | -12.309 |
| Resultat før skat | 27.117 | 159.246 | 260.779 | 309.582 |
| Årets resultat | 28.459 | 160.896 | 262.517 | 312.310 |
| Egenkapital | 429.382 | 535.923 | 497.027 | 352.310 |
| Aktiver i alt | 489.485 | 643.812 | 751.616 | 458.606 |
| Omsætningsaktiver | 105.600 | 158.522 | 317.131 | 96.697 |
| Kortfristet gæld | 60.103 | 107.889 | 254.589 | 106.296 |
| Gæld i alt | 60.103 | 107.889 | 254.589 | 106.296 |
| Soliditetsgrad | 87.7% | 83.2% | 66.1% | 76.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Christina Bading Jørgensen Siden 16 Jul 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Christina Bading Jørgensen Siden 16 Jul 2021Direktør
Produktionsenheder
1S&C Holding ApS
P-nr. 1027376939
Skovparken 1, 9440 Aabybro
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 220.822 DKK | 48.576 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 342.520 DKK | 75.350 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 401.921 DKK | 88.418 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: S&C Holding ApS (CVR 42548588)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver andele.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.