NICO.K.Holding ApS
CVR 42 56 59 62 · Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NICO.K.Holding ApS har CVR-nummer 42565962. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Industrivej 8, 7120 Vejle Øst. Stiftet: 26. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.625 kr., årets resultat -5.771 kr., egenkapital 446.342 kr., aktiver i alt 450.000 kr. Soliditetsgraden på 99,2 % er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.771 kr. er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NICO.K.Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Industrivej 8, 7120 Vejle Øst
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 26 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42565962 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 8, 7120 Vejle Øst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,3%
▼ 0,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
99,2%
▼ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-9,2%
▼ 9,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.625 | -5.470 | -5.000 | -4.779 | — |
| Resultat før skat | -5.771 | -5.286 | -4.580 | -3.322 | — |
| Årets resultat | -5.771 | -5.286 | -4.580 | -3.322 | 0 |
| Egenkapital | 446.342 | 452.113 | 457.400 | 461.980 | 465.302 |
| Aktiver i alt | 450.000 | 452.113 | 457.400 | 461.980 | 465.302 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 3.658 | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 3.658 | 452.113 | 457.400 | 461.980 | 465.302 |
| Soliditetsgrad | 99.2% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nicolaj Kristiansen Siden 26 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Johnny Richard Kristiansen Siden 26 Jun 2021Direktør
Produktionsenheder
1NICO.K.Holding ApS
P-nr. 1027397871
Industrivej 8, 7120 Vejle Øst
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.286 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.580 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.322 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NICO.K.Holding ApS (CVR 42565962)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.