A & L Invest ApS
CVR 42 56 86 43 · Stenløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
A & L Invest ApS har CVR-nummer 42568643. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Agertoften 65, 3660 Stenløse. Stiftet: 29. juli 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -988 kr., årets resultat 1.960.798 kr., egenkapital 2.379.825 kr., aktiver i alt 3.029.964 kr. Soliditetsgraden på 78,5 % er lavere end hos 60 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.960.798 kr. er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som A & L Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Agertoften 65, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Stiftet
- 29 Jul 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab, samt foretage tilsvarende investeringer i værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-07-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42568643 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500SBWTQ8PSP95991
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Agertoften 65, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
82,4%
▲ 38,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,66
▼ 3,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
78,5%
▼ 9,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
971,7%
▲ 971,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -988 | 0 | 0 | -3.180 |
| Resultat før skat | 2.120.256 | 249.595 | 254.862 | -2.728 |
| Årets resultat | 1.960.798 | 182.963 | 198.792 | -2.728 |
| Egenkapital | 2.379.825 | 419.027 | 236.064 | 37.272 |
| Aktiver i alt | 3.029.964 | 476.871 | 292.134 | 50.605 |
| Omsætningsaktiver | 3.029.964 | 476.871 | 278.801 | 37.272 |
| Kortfristet gæld | 650.139 | 57.844 | 56.070 | 13.333 |
| Gæld i alt | 650.139 | 57.844 | 56.070 | 13.333 |
| Soliditetsgrad | 78.5% | 87.9% | 80.8% | 73.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Laura Mathilde Jonassen Siden 29 Jul 202150% Ejer
-
Amalie Christine Jonassen Siden 29 Jul 202150% Ejer
Ledelse
1-
Søren Jonassen Siden 8 May 2025Adm. dir.
Produktionsenheder
1A & L Invest ApS
P-nr. 1027401232
Agertoften 65, 3660 Stenløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 262.928 DKK | 57.838 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 252.134 DKK | 55.462 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: A & L Invest ApS (CVR 42568643)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.