Ullerslev Pub'en ApS
CVR 42 57 63 36 · Ullerslev · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Ullerslev Pub'en ApS har CVR-nummer 42576336. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (branchekode 563020). Adresse: Lundsager 8, 5540 Ullerslev. Stiftet: 25. juli 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 479.596 kr., bruttofortjeneste 209.675 kr., årets resultat -151.982 kr., egenkapital -111.982 kr., aktiver i alt 18.068 kr. Soliditetsgraden på -619,8 % er lavere end hos 96 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -151.982 kr. er lavere end hos 79 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen steg 91 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ullerslev Pub'en ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
- Adresse
- Lundsager 8, 5540 Ullerslev
- Kommune
- NYBORG
- Antal ansatte
- 4
- Stiftet
- 25 Jul 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurationsdrift samt dermed hørende aktiviteter
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-07-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42576336 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lundsager 8, 5540 Ullerslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
-31,7%
▲ 81,0 pp
Årets resultat i % af omsætning
Soliditetsgrad
-619,8%
▲ 1.004,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
46,4%
▲ 46,4 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
90,7%
▲ 90,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1170 virksomheder i «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 479.596 | 251.540 | 357.994 | — |
| Bruttoresultat | 209.675 | 70.758 | 178.284 | 659.594 |
| Resultat før skat | -151.982 | -283.607 | -143.256 | -165.735 |
| Årets resultat | -151.982 | -283.607 | -143.256 | -165.735 |
| Egenkapital | -111.982 | -243.607 | -103.256 | -125.735 |
| Aktiver i alt | 18.068 | 15.000 | 11.741 | 49.788 |
| Omsætningsaktiver | 18.068 | 15.000 | 11.741 | 49.788 |
| Kortfristet gæld | — | — | 73.478 | 175.523 |
| Gæld i alt | 130.050 | 258.607 | 114.997 | 175.523 |
| Soliditetsgrad | -619.8% | -1624% | -879.4% | -252.5% |
| Ansatte (gns.) | 4 | — | 3 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Morten Bo Nørremann Larsen Siden 25 Jul 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Anders Nørremann Larsen Siden 16 Feb 2024Direktør
Produktionsenheder
1Ullerslev Pub'en ApS
P-nr. 1027411238
Lundsager 8, 5540 Ullerslev
Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -169.165 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ullerslev Pub'en ApS (CVR 42576336)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsdrift, hørende, udskænkning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.