Cmandalay Holding ApS
CVR 42 58 55 64 · Karise · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Cmandalay Holding ApS har CVR-nummer 42585564. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jørslevvej 6, 4653 Karise. Stiftet: 1. juli 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -15.750 kr., årets resultat -470.436 kr., egenkapital -248.974 kr., aktiver i alt 0 kr. Årets resultat på -470.436 kr. er lavere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Cmandalay Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jørslevvej 6, 4653 Karise
- Kommune
- FAXE
- Telefon
- 21785010
- mandalay@icloud.com
- Stiftet
- 1 Jul 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i andre selskaber, samt anden virksomhed som står i naturlig forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42585564 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jørslevvej 6, 4653 Karise
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Vækst i resultat
64,5%
▲ 64,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.750 | -10.254 | -2.131 | -10.475 | -3.750 |
| Resultat før skat | — | — | -407.833 | -10.475 | -9.528 |
| Årets resultat | -470.436 | -1.324.558 | -407.833 | 9.978 | -27.621 |
| Egenkapital | -248.974 | 221.462 | 1.546.020 | 1.953.853 | 1.943.874 |
| Aktiver i alt | 0 | 446.000 | 1.752.430 | 2.152.430 | 2.689.725 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | 0 | 50.308 |
| Kortfristet gæld | 248.974 | 224.538 | 206.410 | 198.577 | 745.851 |
| Gæld i alt | 248.974 | 224.538 | 206.410 | 198.577 | 745.851 |
| Soliditetsgrad | — | 49.7% | 88.2% | 90.8% | 72.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Carsten Mark Mandalay Siden 1 Jul 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Mark Mandalay Siden 1 Jul 2021Direktør
Produktionsenheder
1Cmandalay Holding ApS
P-nr. 1027421314
Jørslevvej 6, 4653 Karise
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -18.110 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.202 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -10.475 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -9.528 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Cmandalay Holding ApS (CVR 42585564)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver naturlig, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.